HeatFlow kúrenia

20150517_170139Elektrické infra vykurovanie má v objektoch vykurovania a nových stavbách veľa prednosti a výhod.  Tie najdôležitejšie sú hlavne životnosť, dynamika a rýchlosť ohrevu a pohodlné ovládanie a regulácia. Technológia celoplošných HeatFlow infra fólií prináša zásadnú zmenu a úplne rozdielne možnosti efektívneho využitia elektrickej energie pre zaistenie stálej tepelnej pohody a nízke prevádzkové náklady.

Vykurovacie fólie HeatFlow využívajú uhlíkovú tkaninu spolu so zmesou uhlíkových nano trubiek, které sú zdrojom dlhovlnného infračerveného žiarenia. HeatFflow sa inštaluje pod roznášaciu vrstvu podlahy, najvhodnejšie pod vrstvu poteru. Fólia nahrieva podlahu celoplošne. Vďaka  tomu sa teplo do konštrukcie domu efektívnejšie akumuluje a celý systém je úspornejší. Rovnomerne nahriata konštrukcia následne sála do priestoru a veľkoplošne ohrieva vzduch v interiéri.

Prevádzka systému heatflow sa vyznačuje nízkymi prevádzkovými nákladmi. Heatflow využíva spotrebovanú energiu efektívne na akumuláciu celej konštrukcie a následnému vyžarovaniu do priestoru. Ideálne akumuluje  do konštrukcie stien stropov a predmetov a tieto následne ohrievajú vzduch. Heatflow vytvára stálu tepelnú pohodu bez prekurovania, bez vysušeného vzduchu, má ľahkú a presnú reguláciu a veľmi rýchlu odozvu.

Výhrevná infra fólia eliminuje výskyt vlhkosti na konštrukcií a vnútri konštrukcie domu, zabraňuje tak tvorbe a šíreniu baktérií a plesni do interiéru. Vlhkosť je konštantne vytláčaná do vzduchu, ktorý takto nie je vysúšaný a neúmerne prehrievaný. Sálanie pri izbových teplotách pôsobí pozitívne na ľudský organismus.

Heatflow je absolútne bez údržbový a bez poruchový s garanciou stálej účinnosti viac ako 30 rokov. Celý systém neobsahuje žiadne poruchové mechanické súčiastky, ktoré by nepriaznivo ovplyvňovali životnosť vykurovania.


Najnovšie komentáre